Piemērota iepakošana

Sūtījumiem mūsu noliktavās ir jānonāk pareizi iepakotiem un nesabojātiem (bez defektiem), pretējā gadījumā pārvadātājs neuzņemas atbildību par pārvadāšanas laikā sabojātajiem sūtījumiem un nekompensē radušos zaudējumus. Jāpatur prātā, ka sūtījumi uzglabāšanas un transportēšanas laikā nav pakļauti īpašai temperatūrai vai citiem īpašiem apstākļiem.

Visiem sūtījumiem jābūt ārējam iepakojumam, kas pielāgots iepakojuma satura īpatnībām. Pareiza sūtījuma iesaiņošana ir tāda, ka nav iespējams sasniegt un sabojāt preces, nesabojājot iepakojumu. Iepakojumam ir jāaizsargā saturs tā, lai to neietekmētu spiediens, transportēšana ar citiem sūtījumiem un turpmāka administrēšana. Iepakojumam arī jānodrošina, lai netiktu apdraudēti cilvēki, citi sūtījumi, aprīkojums, transports un tml.

 

Ja sūtījumi tiek piegādāti bez iepakojuma, kastes vai nepareizi iepakoti, tad par iepakošanu var tikt piemērota papildu maksa.


SŪTĪJUMU IEPAKOŠANAS PRASĪBAS

Stingrums un stabilitāte

Iepakošanai ir piemērots tikai jauns iepakojums: gofrētas kartona kastes un tūtas (precēm, kas ir jutīgas pret spiedienu, triecienu, vibrāciju) aploksnes un plastmasas maisiņi (precēm, kas ir elastīgas un izturīgas pret spiedienu).

Izmantotajām kastēm jābūt stingrām un ar gludām malām. Kastē nedrīkst būt vairāk preču svara un apjoma, nekā kaste var izturēt.

Paņemot iepakojumu aiz tā malām, iekšpusē esošais saturs nedrīkst izkrist.

Iepakošanai nedrīkst izmantot elastīgu iepakojuma plēvi, polietilēna vai papīra maisiņus un audumus. Rūpnīcas iepakojums nav piemērots transportēšanai.

Preces vai to daļas nedrīkst izvirzīties no iepakojuma, jo izvirzītās daļas var tikt bojātas. Vairākus iepakojumus nedrīkst salīmēt kopā.

Aizpildīšana

Iepakojumos esošie tukšie dobumi jāaizpilda ar iepakojuma materiāliem tā, lai iekšpusē esošie priekšmeti nekustētos un neberzētos viens pret otru. Iepakošanai jāizmanto pareizā izmēra kastes: ne pārāk mazas (kur preces būtu saspiestas) un ne pārāk lielas (kas prasītu daudz pildvielas).

Starp iepakojuma sienām un tā saturu jābūt atstarpei ar pildvielu.

Nosūtot trauslas preces ir jāizolē viena no otras un tās nedrīkst atbalstīties pret iepakojuma sienām. Tam ir piemērotas kartona starpsienas, gaisa burbuļu plēve, skaidas, putuplasts un tml.

Cieša aizdarāmība

Sūtot šķidrumus, to iepakojuma aizbāžņiem jābūt aprīkotiem ar aizsargiem, kurus nenoņemot, tie neatbrīvotos.

Nosūtot šķidrumus metāla iepakojumā, ko var atvērt ar sānu spiedienu, šāds iepakojums jāievieto atsevišķā plastmasas maisiņā, lai noplūdes gadījumā pasargātu citas preces un sūtījumus no bojājumiem.

Īpaši stipru smaku izdalošas, taukainas un tamlīdzīgas preces papildus jāievieto necaurlaidīgā maisiņā, lai nesabojātu iepakojumu un citus sūtījumus.

Līmēšana

Kartona kaste vismaz trīs vietās ir jāsalīmē ar līmlenti visā tilpumā.

Līmēšanai, tāpat kā iepakojumam, jānodrošina, lai preces nevarētu sasniegt, nesabojājot iepakojumu.

 

PIEMĒROTAS IEPAKOŠANAS PIEMĒRI

Sīkā sadzīves tehnika un elektronika (piem. datori, planšetdatori, televizori, telefoni un tml.)

Jāiesaiņo ārējā iepakojumā - jaunā, izturīgā gofrētā kartona kastē. Rūpnīcas iepakojumu nevar izmantot transportēšanai.

Ja kastēs paliek tukši dobumi, tie pilnībā jāaizpilda ar pildvielu (piem. papīrs, gaisa burbuļu plēve, skaidas, putuplasts).

Trausli priekšmeti (piem.lampas, spoguļi, trauki, stikla galdi un tml.) 

Jānosūta jaunā, izturīgā gofrētā kartona kastē.

Ja vienā iepakojumā ir iepakotas vairākas preces, tām jābūt labi izolētām vienai no otras un nedrīkst pieskarties iepakojuma sienām. Tam ir piemērotas kartona starpsienas, gaisa burbuļu plēve, skaidas, putuplasts un tml.

Katrs priekšmets jāiesaiņo aizsargājošā materiālā (piem. burbuļplēvē), lai tā veidotu vismaz 5 cm lielu atstarpi. Izvirzītās daļas, piemēram, trauku cilpas, jāiesaiņo atsevišķi.

Kastes tukšie dobumi ir pilnībā jāaizpilda ar pildvielu (piem. papīrs, gaisa burbuļu plēve, skaidas, putuplasts).

Šķidrumu stikla traukos esošajiem aizbāžņiem jābūt aprīkotiem ar aizsargiem, lai tie neatbrīvotos.

Lielākas rotaļlietas

Jāiesaiņo ārējā iepakojumā. Drošībai garantēt ir piemērota tikai jauna, stipra gofrēta kartona kaste.

Kastes tukšie dobumi ir pilnībā jāaizpilda ar pildvielu (piem. papīrs, gaisa burbuļu plēve, skaidas, putuplasts).