Apdrosinasana

Kāpēc ir vērts apdrošināties?

PercEU bez standarta sūtījumu apdrošināšanas piedāvā arī papildu pakalpojumu – sūtījumu apdrošināšanu.

Visi mūsu klientu sūtījumi tiek automātiski apdrošināti saskaņā ar standarta pārvadātāju atbildību (Starptautiskā kravas pārvadāšana pa autoceļiem līguma konvencija (Varšavas konvencija)), kas klientam ir bez maksas, bet standarta pārvadātāja atbildība saskaņā ar Starptautisko preču pārvadāšanu pa autoceļiem līguma konvenciju (Varšavas konvencija), kompensējamā summa ir aptuveni 10,00 eiro par 1 kilogramu.

 

Standarta atbildības sniedzamās iespējas raksturo šis piemērs:

Jūs iegādājāties preci no Vācijas e-veikala. Mēs saņemam preci noliktavā, un tā izceļo uz Latviju. Prece no Vācijas noliktavas, kuras svars ir 4 kg. ceļo uz Latviju. Diemžēl kravas automašīna nonāk satiksmes negadījumā, un sūtījums ir pilnīgi bojāts. Klients pieprasa samaksāt faktisko preču vērtību t.i. 500,00 eiro.

Pārvadātāja standarta atbildība: Saskaņā ar Starptautisko kravu pārvadāšanu pa autoceļiem līguma konvenciju  (Varšavas konvencija), kompensācijas summa ir aptuveni 10,00 eiro par kilogramu. Kompensācija 40,00 eiro.

Klients apdrošinājis sūtījumu par 500,00 eiro summu un sniedzis pierādījumus par sūtījuma vērtību. Kompensācija 500,00 eiro.

Apdrošiniet savus pirkumus pret nelaimes gadījumiem un par sabojātu vai nozaudētu sūtījumu atgūsiet summu, kas atbilst tā saturam un piegādes izmaksas:

  • Maksimālā apdrošināšanas (novērtējuma) summa – 1000,00  Eur.
  • Iesniedzot pasūtījumu un izvēloties apdrošināmā sūtījuma vērtību, sūtījumu kopējā vērtība nedrīkst pārsniegt visa apdrošinātā vienuma apdrošināto summu.
  • Apdrošinājuma summa nedrīkst pārsniegt faktisko pirkuma vērtību. Par lielāku, maldinošu preces vērtības norādīšanu vai viltošanu sūtītāju var saukt pie kriminālatbildības.
  • Apdrošināšana ir derīga transportēšanai līdz sadales centram. Ja piegādi pasūta caur kurjeru vai pakomātu, apdrošināšanas atbildību uzņemas trešā persona, kas veic piegādi.

PercEU apdrošināšana neattiecas uz izmaksām vai zaudējumiem, kas radušies saskaņā ar šādiem nosacījumiem:

  • Seku veida izmaksas (izmaksas, kas netieši radušās apdrošināšanas gadījumā, piemēram, dīkstāves rezultātā).
  • Klienta vai trešo personu neuzmanība (piemēram, nepiemērots iepakojums).
  • Sūtījumā ir aizliegtas preces, kas norādītas PercEU noteikumu 2.4 punktā, lai gan PercEU arī piegādāja preces uz Latviju.

 

Sūtījuma apdrošināšanas cenas:

  •   5,00 EUR  - sūtījumiem ar vērtību līdz 100,00 EUR.
  • 10,00 EUR  - sūtījumiem ar vērtību līdz 500,00 EUR.
  • 15,00 EUR  - sūtījumiem ar vērtību līdz 1000,00 EUR.